O grach

Najlepsze gry soulslike – Zestawienie Luty 2024

Najlepsze gry soulslike – Zestawienie Luty 2024

Jeśli udało nam się ukończyć wszystkie odsłony serii Dark Souls, a światy produkcji From Software nie mają przed nami już nic do ukrycia, z pewnością warto rozejrzeć się za alternatywą i ponownie dać się wciągnąć w niezwykle wymagającą, acz satysfakcjonującą rozgrywkę. Niniejszy artykuł przedstawia najlepsze gry soulslike, w które już teraz możemy zagrać na swoich pecetach i konsolach.

Elden Ring

Duchowy spadkobierca Dark Souls, który pozwala nam przemierzyć olbrzymich rozmiarów otwarty świat. Weterani serii poczują się podczas rozgrywki w Elden Ring jak w domu, jako że opisywany tytuł czerpie pełnymi garściami z poprzednich tworów From Software, dorzucając do mieszanki garść nowych pomysłów. Jeśli interesują nas najlepsze gry soulslike, Elden Ring z pewnością powinien znaleźć się na liście godnych uwagi produkcji.

Remnant 2

Tym razem coś dla fanów klimatów z pogranicza postapo i science fiction. W Remnant 2 znaczną część czasu spędzimy z bronią palną w dłoni, jednak nie zmienia to faktu, że rozgrywka pozostaje diabelnie wręcz trudna, a ducha Soulsów da się odczuć na niemal każdym kroku. Ogromni bossowie, tony uzbrojenia i zróżnicowane światy do przemierzenia — produkcja Gunfire Games oferuje nam dziesiątki godzin przedniej zabawy.

Code Vein

Na naszej liście przedstawiającej najlepsze gry soulslike znalazła się także i produkcja, która z pewnością zaciekawi fanów anime. Code Vein zostało osadzone w kreskówkowej stylistyce, jednakże nie dajmy zmylić się pozorom — świat gry jest niezwykle mroczny i brutalny. Wcielamy się w postać Revenanta i samotnie, bądź z przyjacielem, ruszamy na przygodę, przemierzając pozostałości zniszczonego świata i walcząc z napotkanymi po drodze Zagubionymi, czyli zmutowanymi wskutek wystawienia na działanie tajemniczej mgły ludźmi i zwierzętami.

Nioh 2

Osoby zainteresowane japońskim z folklorem z pewnością powinny rzucić okiem na Nioh 2. Twór Koei Tecmo przenosi nas do kraju kwitnącej wiśni w trakcie ery Sengoku. Nie mamy jednak co liczyć na idylliczną wyprawę i spokojne podziwianie widoków, jako że Japonia boryka się najazdem ze strony yokai, czyli tajemniczych demonów. Pozostaje nam więc chwycić za broń i wyrąbać sobie drogę zwycięstwa.

Bloodborne

Na koniec zestawienia prezentującego najlepsze gry soulslike znajduje się prawdziwa perełka. Bloodborne to dzieło studia From Software, czyli twórców gier spod szyldów Demon’s i Dark Souls i należy przyznać, że fakt ten jest odczuwalny. Tym razem jednak nie trafiamy do mrocznego świata fantasy, a posępnego, gotyckiego miasta Yharnam żywcem wyciągniętego z epoki wiktoriańskiej. Jako Łowcy, w naszym arsenale znajduje się nie tylko szereg broni białej, ale i palnej. Co więcej, tym razem będziemy musieli nauczyć się radzić sobie bez pomocy tarczy.

Z tej samej kategorii...