O grach

Najlepsze gry RPG – Zestawienie Luty 2024

Najlepsze gry RPG – Zestawienie Luty 2024

Niniejsze zestawienie przedstawia najlepsze gry RPG, w jakie możemy obecnie zagrać na komputerach osobistych oraz konsolach. Jeśli jesteśmy fanami zabawy w odgrywanie ról, z pewnością znajdziemy w tym miejscu tytuł, który spełni nasze oczekiwania i dostarczy tony dobrej zabawy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon to epicka gra RPG stworzona przez CD Projekt Red. Jej akcja została osadzona w mrocznym świecie fantasy, w którym aż roi się od wszelkiej maści poczwar czyhających na ludzkie życie. Wcielamy się w postać Geralta z Rivii — tytułowego wiedźmina, czyli najemnego łowcę potworów, któremu towarzyszymy w trakcie ekscytującej podróży po ogromnej i pełnej niebezpieczeństw, a co za tym idzie — okazji do zarobku, krainie. Trzecia odsłona serii traktującej o perypetiach Geralta dopracowana została w najdrobniejszych detalach, poczynając od zachwycającej oprawy graficznej, po pamiętną historię. Wszystko to sprawia, że żadne zestawienie prezentujące najlepsze gry RPG na PC i konsole nie może obyć się bez Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

Baldur’s Gate 3

Drugą pozycję w naszym zestawieniu ponownie zajmuje gra RPG z trójką w tytule. Baldur’s Gate 3, bo o tej produkcji mowa, to kontynuacja legendarnej serii, której początki sięgają jeszcze ubiegłego wieku. Ekipa z Larian Studios udowodniła, że na rynku wciąż znajdzie się miejsce dla RPG-a w staroszkolnym stylu, a doprawienie go nowoczesną oprawą graficzną i mechanikami żywcem wyciągniętymi z piątej edycji Dungeons & Dragons tylko dodaje mu smaku. Jeśli interesują nas najlepsze gry RPG, bez wątpienia powinniśmy zainteresować się Baldur’s Gate 3.

Mass Effect 2

Tym razem coś dla fanów kosmosu i pozaziemskich przygód. W Mass Effect 2 kierujemy poczynaniami komandora (bądź komandor) Shepard, a naszym zadaniem jest rozwikłanie tajemnicy znikających kolonistów. Jak się szybko okazuje, sprawa jest niezwykle złożona, a uwikłani są w nią Żniwiarze — rasa niezwykle zaawansowanych i inteligentnych maszyn, które co 50 000 lat oczyszczają wszechświat z wszelkich rozwiniętych cywilizacji. Mass Effect 2 to pozycja, z którą powinni zapoznać się wszyscy gracze — nie tylko ci, których pasjonują gry RPG.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Żadne zestawienie prezentujące najlepsze gry RPG nie mogłoby obyć się bez przedstawiciela serii The Elder Scrolls. Mimo tego, że zarówno The Elder Scrolls III: Morrowind, jak i The Elder Scrolls IV: Oblivion, są tytułami godnymi uwagi mimo swoich lat na karku, to właśnie Skyrim zapisał się złotymi głoskami w kanonie cyfrowej rozgrywki. Dzieło Bethesdy pozwala nam przemierzać rozległą i pełną zawartości krainę, której grozi niebezpieczeństwo ze strony wroga, którego nie widziano od mileniów — smoków. Jako Dovahkiin jesteśmy w stanie przejąć moc martwych latających jaszczurów i obrócić ją przeciw nim, a jakby tego było mało, mamy pełną swobodę w rozwoju naszego herosa. Dla fanów gier RPG — pozycja obowiązkowa.

Assassin’s Creed: Odyssey

Listę zawierającą najlepsze gry RPG zamyka produkcja, która podzieliła fanów serii Assassin’s Creed. Jednym podobał się kierunek, który obrała marka, z kolei inni krytykowali najnowsze gry za porzucenie fundamentów cyklu o asasynach na rzecz nowej formuły. Niemniej trudno spierać się z tym, że Assassin’s Creed: Odyssey jest godnym uwagi tytułem. Jako Kassandra lub Alexios przemierzamy ogromne połacie starożytnej Grecji, próbując odnaleźć naszego zaginionego krewniaka, a przy tym rzucić nieco światła na tajemniczy Zakon Starożytnych, który snuje niecne plany co do Hellady.

Z tej samej kategorii...